szemelyauto-torlodas-roszke-140719

Torlódás a röszkei határátkelőnél 2014. július 19-én. A kilépő személyautóknak 3 órát, a buszoknak és a kamionoknak 1 órát kell várakozni. MTI Fotó: Donka Ferenc

A Nyugat-Európából szabadságukra hazatérő vendégmunkások miatt szombat reggeltől jelentős torlódás alakult ki a röszkei autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

Kilépésre várakozó járművek az M5-ös autópályán a röszkei határátkelőhely előtt. MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

Huber Krisztián közölte, az átkelőhely teljes kapacitással működik annak érdekében, hogy a határátlépés minél gördülékenyebb legyen. Kora délelőtt kétórás várakozásra számíthatnak az autósok.

A magyar és szerb állampolgároknak célszerű az ásotthalomi, a tiszaszigeti, a röszkei vagy a bácsalmási közúti határátkelőhelyek felé kerülni, ezek naponta 7 és 19 óra között tartanak nyitva. A hercegszántói és a tompai átkelő folyamatosan működik, azonban utóbbinál nap közben szintén várakozás alakulhat ki – tudatta a főhadnagy.

A határátkelőhelyek nyitva tartásáról és a várakozási időkről a www.police.hu oldal határinfo rovatában, valamint a Rendőrségi Útinformációs Rendszer (Rutin) mobil applikáció segítségével tájékozódhatnak az utazók.

Forrás: MTI

Illusztrációs kiemelt kép: MTI Fotó – Donka Ferenc

 

(Ezt a cikket 76 alkalommal tekintették meg.)