Tengelysúlymérő állomás tesztelése miatt várható torlódás az M1-es autópályán hétfőn Mosonmagyaróvárnál

osztrak-ellenorzes-miatt-torlodas-m1-autopalyan-150831

Az Ausztriában bevezetett fokozott gépjármű-ellenőrzés miatt toródás az M1-es autópályán Mosonmagyaróvár közelében 2015. augusztus 31-én. Johanna Mikl-Leitner osztrák belügyminiszter bejelentette, hogy Ausztria megszigorította a fellépést az embercsempészek ellen. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Tengelysúlymérő állomás tesztelése miatt forgalomlassulás és torlódás várható hétfőn az M1-es autópályán a Lajta pihenőhelynél, mindkét irányban – tájékoztatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. pénteken az MTI-t.

Illusztráció – MTI Fotó: Varga György

A közlemény szerint a 7,5 tonnánál nehezebb járműveket időszakosan kiterelik a forgalomból az iker-mérőállomásokra. A sofőröknek át kell hajtaniuk az előszűrő berendezésen, ahol egy tábla vagy visszairányítja őket az autópályára, vagy kisorolja őket hiteles mérésre.

A mérés a tesztüzem alatt nem jár szankcióval. A pihenőhely többi része a tesztidőszak alatt zárva lesz. Az állomások célja, hogy kiszűrjék a túlterhelt teherautókat, amelyek veszélyt jelentenek a többi közlekedőre és az út pályaszerkezetére is.

A Lajta pihenőhely a későbbiekben a tehergépjárművek számára lesz megnyitva, a személygépjárművek a 150-es kilométernél a Hanság vagy a 162-es kilométernél a Moson pihenőhelyet vehetik igénybe.

Forrás: MTI

Illusztrációs kiemelt kép: MTI Fotó – Krizsán Csaba

 

(Ezt a cikket 896 alkalommal tekintették meg.)