Folyamatosan növekvő versenyképesség Európa útjain

Továbbra is dinamikus fejlődéssel tervez idén a WebEye, az elmúlt 3 évben több mint 14%-al nőtt a vállalatcsoport export bevételeinek aránya
A WebEye International 10 éve nyitotta meg első külföldi irodáját Romániában, mára a kontinens legnagyobb lefedettségű hálózatával rendelkeznek a telematika piacán. A cégcsoport 2016-os árbevétele várhatóan meghaladja a 8,2 milliárd forintot, Magyarországon pedig 400 millió forintos gigaprojekt keretében nyerték el a legnagyobb nem-állami, közúti áruszállításhoz kötődő telematikai beruházást. Az egyedi fejlesztésű közlekedésinformatikai megoldásokat fejlesztő cég Európa 14 országában forgalmazza és építi be kereskedelmi járművekbe megoldásait. Az idei évben a közép kelet- európai piacokon számolnak jelentős további fejlődéssel. A technológia területén többek között a mobilos fejlesztésekre koncentrálnak, a piacon az értéknövelt szolgáltatásokban látják a növekedési lehetőséget.
A logisztikai piacon is mindenki adatokat szeretne, nélkülözhetetlen lett az informatika
A logisztikai iparágon belül a telematikai piac fejlődik a legdinamikusabban. A fuvarozók és logisztikai szolgáltató cégek a gépjárműállományaik fejlesztése mellett mára informatikai megoldások, így helymeghatározó és elemző rendszerek használata nélkül nem tudnak talpon maradni a nagyon erős piaci versenyben. Az igények és kihívások egyik legfőbb mutatója, hogy az elmúlt 3 évben, megduplázódott a flottákra vonatkozó adatmenedzsment iránti igény. A változások hátterében a tudatosabb vállalati döntési mechanizmus és az egyre komplexebb igények állnak, mint például a kiszállítási határidők pontosabb betartása és a biztonságot szavatoló megoldások szükségessége, nyereségesség növelése. A piac pedig óriási, az Európai Unióban 2015-ben közel 39 millió kereskedelmi járművet regisztráltak, amelyből már 5,3 millióban használtak flottamenedzsment rendszereket. Rohamléptékű fejlődést prognosztizálnak a szakértők, amelynek köszönhetően a telematikai eszközök végpontszámában évenként 15%-os növekedés várható.
„A WebEye eddigi töretlen fejlődése nagyban köszönhető a piac fokozatos bővülésének, amely előreláthatóan 2017-ben sem fog csillapodni. Ezért fő üzleti célkitűzésünk a cégcsoport bővítése nemzetközi viszonylatban, terveink között egy újabb lengyelországi iroda megnyitása, a meglévő hálózatunk további erősítése, valamint a további földrajzi terjeszkedés megalapozása Dél-kelet Európában, vagy olyan fejlett piacokon, mint Nyugat-Európa. A vállalat magyarországi központjában egyesíti a 10 év alatt felhalmozott nemzetközi szaktudást, ahonnan egyre nagyobb támogatást tud nyújtani a külföldi leányvállalatainak. Ennek a támogatásnak köszönhetően 2014 óta számos jelentős fuvarozó és logisztikai céget köszönthettünk ügyfeleink között, aminek köszönhetően több mint 14%-al nőtt a vállalatcsoport export bevételeinek aránya. A jelenlegi tervek szerint a WebEye International árbevétele 2017-ben már 51%-ban fog a külföldi leányvállalataitól érkezni.” – mondta el Németh Pál, a WebEye International ügyvezetője. „Technológiai oldalról a mobil megoldásokra és integrációs fejlesztésekre helyezünk nagyobb hangsúlyt az idei évben, ezzel is kielégítve az ügyfeleink felől érkező elvárásokat.” – folytatta az ügyvezető.
2016 növekedési tendenciái számokban
A WebEye International a tavalyi évben szinte az összes leányvállalatánál jelentős bővülést ért el, így a cégcsoport árbevétele várhatóan a 2015-ös 7,4 milliárd forint után 2016-ban meghaladja a 8,2 milliárd forintot. A leginkább dinamikusan fejlődő leányvállalatok már a tavalyi évben is kimagasló kétszámjegyű fejlődést hoztak, így Bulgária 52%-os forgalom növekedéssel, Portugália 45%-al, míg Lengyelország 24%-al haladta meg az előző éve forgalmát.
Természetesen a Magyarországon piacvezető vállalat itthon is jelentős sikereket ért el, többek között az év végén bejelentett üzleti sikerünknek köszönhetően. A Waberer’s- Szemerey Logisztikai Kft. és a WebEye közös projektjének értéke meghaladja a 400 millió forintot, így Magyarország legnagyobb nem-állami, közúti áruszállításhoz kötődő telematikai fejlesztése valósul meg ez év közepéig. A bevezetés után a belföldi közúti áruszállítás körülbelül 70%-a már olyan járművekkel történik az FMCG szektorban, amelyekben WebEye eszközök támogatják a szállítási folyamatokat.
Forrás: WebEye
(Ezt a cikket 44 alkalommal tekintették meg.)