Szombaton a második futamban tönkrement a váltó a versenykamionban, így a csapat késő éjjelig dolgozott, míg beépítette az új váltót.

Vasárnap reggelre már nyoma sem volt a szombati esőzésnek, ragyogó napsütés, és egyre emelkedő hőmérséklet várta a nézőket, és a versenyzőket.
A reggeli szabadedzésen a beállításokat tökéletesítette az OXXO Energy Truck Race Team csapata, és az időmérőn gyorsabb is tudott lenni Birnbauer Zoltán, mint egy nappal korábban, de ez most csak a 16-ik helyre volt elég.
Az első futam rajtját jól kapta el Bimbi, három helyet lépett előre, és jó néhány körig tartotta is a pozícióját. A futam közepe felé a mögötte haladó José Bermejo az egyik kanyarban meglökte az OXXO kamionját, ami miatt Bimbi kisodródott a kanyarból, és ketten elmentek mellette. Nem volt szabálytalan a lökés, a kamionversenyen ennyi belefér. Bimbi onnantól a futam végéig rajta maradt a két pilótán, akik megelőzték, sőt, az utolsó három körben megérkezett mögé a rosszul rajtoló Anthony Janiec, aki rendszeresen a mezőny elejében végez. Bimbi tudta őt tartani, bár Janiec mindent bevetett az előzés érdekében, mégsem sikerült neki, így Bimbi megőrizte a 15-ik helyét.

A csapat bizakodva várta a második futamot, ahol már nem sikerült jól elrajtolni Bimbinek, a második kanyarban már utolsóként fordult. Gyorsan megelőzött néhány versenyzőt, amikor a pálya felénél, egy tempós jobbos kanyarban a mezőny leglassabb pilótáját, Florian Orsinit előzte, de a francia versenyző, ahelyett hogy elengedte volna a gyorsabb pilótát, kiszorította külső ívre, a fűre az OXXO kamionját. Onnan Bimbi nem tudott visszamenni a pályára, mivel nagy tempónál a füvön már csúszott az eleje, így a kavicságyon keresztülszáguldva a gumifalnak csapódott, pontosan ugyanúgy, mint a pénteki szabadedzésen. Mindez tehát az első kör felénél történt, így Bimbi a szalagkorlát túloldaláról nézte végig a futamot.

A verseny után Birnbauer Zoltán érthetően szomorú hangon nyilatkozott:
„Rosszul jött ki szinte minden a hétvégén, rögtön az elején az elektronikával küzdöttünk, részben emiatt az első körömben a gumifalnak csapódtam, majd jött a hideg, esős szombat, amikor a beállításokkal, és a váltóval akadtak problémáink. Vasárnapra egy váltócsere után végre összeállt a kamion, megjött a napsütés, tudtunk egy harcos első futamot menni, aztán a második futam első körében Orsini nemhogy lehúzódna, hanem kisodor a fűre, ahonnan már nem tudtam visszamenni a pályára, így megint a gumifalba csapódtam, kísértetiesen ugyanúgy, mint pénteken. Nagyon sajnálom, hogy ennyi minden összejött, ráadásul pont Most-ban, ahová rengeteg szurkolónk és szponzorunk látogatott ki.”
bruno
Forrás: OXXO Racing
.








